Serum pod oczy przeciwzmarszczkowe – co to właściwie jest?

21 listopada 2022 Autor admin Wyłączone

Serum pod oczy to kosmetyk, który jak sama nazwa wskazuje, jest stosowany głównie w okolicach oczu. Zwyczajowo jest to preparat o bardzo płynnej konsystencji, a jego skład skupia w sobie wysokie stężenia substancji aktywnych, których zadaniem jest wnikanie w głębokie warstwy naskórka. Cechuje się właściwościami, które głęboko nawilżają i wygładzają skórę. Bardzo dobrze jest stosować serum w parze z odpowiednim kremem, dzięki temu skutecznie jesteśmy w stanie powstrzymać procesy starzenia i uczynić skórę pod oczami wygładzoną i piękną.

Serum pod oczy na zmarszczki – jakie wybrać? 

Zanim dokonamy wyboru, należy zastanowić się, jakiego typu skóry jesteśmy posiadaczkami. Każda skóra w pielęgnacji wymaga czegoś zupełnie innego i warto wziąć to pod uwagę podczas doboru kosmetyków. Z pewnością, dobrym składnikiem, który powinno zawierać serum, jest kwas hialuronowy. Jest on odpowiedzialny za to, aby woda nie uciekała z komórek. Pozwoli nam to zatem osiągnąć efekt silnego uczucia nawilżenia, co niewątpliwie jest niezwykle istotne w dbaniu o okolice oczu i zapobieganiu procesom starzenia. Jeśli mamy do czynienia z cieniami pod oczami warto sięgnąć po preparat, który posiada ekstrakt z arniki. Arnika ma właściwości rozjaśniające, uszczelnia również naczynia krwionośne, co powoduje, że skóra staje się bardziej świetlista i jędrna. 

Jak stosować serum pod oczy?

Stosowanie serum pod oczy jest bardzo proste. Na początek ważna informacja: przed użyciem serum, powinno się wykonać na skórze test, aby wykluczyć alergię na dany produkt. Najpierw należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę wokół oczu. Pamiętajmy, aby nie nakładać produktu za blisko linii wodnej, ponieważ wówczas może dostać się do oka, wywołując podrażnienia. Nakładamy produkt od zewnątrz, do wewnątrz i bardzo delikatnie wklepujemy go w skórę opuszkami naszych palców. Kierunek aplikacji jest tu bardzo ważny. Później przechodzimy do nałożenia naszego ulubionego kremu – kierunek nakładania tyczy się również tego kroku.