Modelowanie krótkich włosów – produkty do stylizacji

18 sierpnia 2021 Autor admin Wyłączone

Modelowanie krótkich włosów to nie tylko codzienna udręka kobiet, ale też mężczyzn. Z pomocą specjalistycznych produktów takich jak guma czy pianka do włosów zadanie to jest o wiele łatwiejsze. Jaki produkt do stylizacji włosów będzie najlepszy dla Ciebie? Sprawdźmy to!

Guma do włosów – jak używać? 

Gumy do włosów to produkty o charakterystycznej, gumowej i lepkiej konsystencji. Przy użyciu gumy do włosów możesz wystylizować nie tylko włosy krótkie, ale także półdługie. Z pomocą tego kosmetyku możesz uzyskać niepowtarzalne stylizacje włosów cienkich i grubych. Pamiętaj jednak, że używanie gumy do włosów ma swoje zasady. Przede wszystkim staraj się używać produktu na świeżo umyte włosy. W przypadku przetłuszczonych kosmyków stosowanie produktu, może nie przynieść oczekiwanych przez Ciebie efektów. Guma może być nakładana na suche lub lekko zwilżone kosmyki. Nabierz niewielką ilość produktu na opuszki palców, a następnie postaraj się delikatnie rozgrzać substancję w dłoniach. Tak przygotowaną masę możesz już nałożyć na włosy według własnych potrzeb. Nie należy jednak przesadzić z ilością kosmetyku, ponieważ może to zmniejszyć objętość naszych włosów, przez co będą one wyglądać nieestetycznie. 

Pianka do włosów – sposób na piękną fryzurę każdego dnia

Pianka do włosów to produkt, który pozwoli nam uzyskać nie tylko zwiększoną objętość, ale tworzy specjalną warstwę na powierzchni włosów, która ochroni je przed nadmiernym wysuszeniem. Pianka do włosów może być używana do włosów długich oraz krótkich i półdługich. Istnieje wiele rodzajów pianek np. pianki utrwalające, pianki wygładzające oraz pianki do włosów kręconych, które pomogą wydobyć mocniejszy skręt. Piankę najlepiej nakładać na czyste oraz wysuszone włosy. Nałożenie zbyt dużej ilości, zwłaszcza w okolicy nasady włosów, może spowodować, że włosy będą zbyt obciążone, dlatego postaraj się o wmasowanie produktu na długości włosa. Uzyskanym efektem możesz bez obaw cieszyć się przez cały dzień!