Krótka suknia ślubna – czy warto?

27 grudnia 2022 Autor admin Wyłączone

Krótkie suknie ślubne, wbrew pozorom, cieszą się bardzo dużą popularnością i stanowią bardzo modny wybór. Idealnie pasują do kobiecych figur, podkreślają kształty i eksponują piękne nogi.

Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na krótką suknię ślubną i jak dobrać do niej odpowiednie dodatki.

Dlaczego warto zdecydować się na krótką suknię ślubną?

Przede wszystkim suknia ślubna powinna być elegancka i pięknie podkreślać atuty sylwetki. Drugorzędną sprawą jest jej długość. Krótka suknia ślubna sprawdzi się znakomicie zarówno w przypadku ślubu kościelnego, jak i cywilnego. Jej długość jest dobierana do powagi uroczystości, dlatego nie należy obawiać się o spojrzenia pełne zgorszenia. Panny Młode, które na co dzień wolą krótkie sukienki, na pewno w takim wydaniu będą czuły się znacznie lepiej.

Komu najbardziej pasuje krótka suknia ślubna?

Najczęściej na krótkie suknie ślubne decydują się niskie i filigranowe panny młode. Nie jest to natomiast opcja wskazana dla pań niskich i puszystych. Atutem jest, gdy kobieta posiada ładne, szczupłe nogi. Właśnie w tej sukience są one nad wyraz eksponowane. Kreacja zwraca na nie dużą uwagę. Warto również dodać, że krótka suknia ślubna jest idealnym wyborem dla pań szczupłych i wysokich. 

Trzeba również pamiętać, że ze względu na swoją długość, krótka suknia ślubna stanowi najlepszy wybór na lato, wiosnę oraz wczesną jesień. Raczej nie sprawdzi się zimą. Idealnie pasuje do ślubów w stylu vintage i retro. 

Panie doceniają krótkie suknie ślubne szczególnie latem, podczas największych upałów. Nie krępują one ruchów, można wygodnie w nich tańczyć. Funkcjonowanie na ślubie jest wręcz bezproblemowe, przede wszystkim korzystanie z toalety.  

Jakie dodatki pasują do krótkiej sukni ślubnej?

Jeżeli zdecydujesz się na prostą i skromną suknię ślubną, blasku dodasz jej poprzez efektowną biżuterię, piękne buty, makijaż oraz fryzurę. Jeżeli suknia sama w sobie jest okazała, należy stonować z wymienionymi dodatkami. Chcesz wyglądać elegancko, a nie jak choinka.