Jak dobrać buty do gustu, wzrostu i własnych oczekiwań?

30 listopada 2022 Autor admin Wyłączone

Buty są częścią garderoby, bez której nie powstanie żadna stylizacja. No chyba, że plażowa, ale i na plażę potrzebujemy klapek lub japonek. Zazwyczaj pod plan dnia dopasowujemy buty, które na siebie założymy. Na wycieczkę do lasu czy na siłownię wybierzemy obuwie sportowe. Na służbowe spotkanie – szpilki, botki, muszkieterki, a czasem baleriny. Latem – wspomniane już japonki. Tuż obok butów ważnym elementem stylizacji jest torebka lub plecak. Jednak przy wyborze butów kierujemy się nie tylko wygodą, ale również swoim wzrostem i wagą. Jakie buty dla niskich dziewczyn? Wysokie dziewczyny unikają szpilek i obcasów, choć to nie reguła. Częściej stawiają na wygodne loafersy, baletki, płaskie sandały czy buty sportowe. A jak jest z dziewczynami o niższym wzroście? Czy naprawdę mogą pozwolić sobie na wyższy obcas? Przeczytajcie!

Buty dla niskich dziewczyn – jak je wybierać?

Nie wszystkie niskie dziewczyny wybierają buty na wysokim obcasie czy szpilce. Pamiętajmy, że to nie kwestia wzrostu, a upodobań i wygody. To prawda, że obcas może dodać kilka centymetrów, ale nie każda niska dziewczyna musi sobie dodawać wzrostu. Buty dla niskich dziewczyn, tak jak dla innych kobiet powinny być komfortowe, ładne i solidne. W kobiecej garderobie nie może zabraknąć klasycznych szpilek najlepiej w kolorze czarnym na każdą porę roku, butów na platformie, na przykład modnych sandałów wiązanych na kostce, czółenek na słupku, butów na koturnie oraz tych ze spiczastym noskiem, dodających seksapilu. 

A co na sezon zimowy?

Buty dla niskich dziewczyn na zimę, to zdecydowanie kozaki za kolano, niekoniecznie na długiej i wysokiej szpilce. Muszkieterki przylegają do nóg i optycznie wyciągają sylwetkę. To idealny wybór, kiedy szykujemy formalne i mniej oficjalne stylizacje. Zimowy kozak wygląda pięknie wraz z krótką sukienką i spódnicą. Jeżeli dziewczyny o niskim wzroście zwracają uwagę na to, by dodatkowo nie skracać swojej sylwetki, powinny unikać obuwia sportowego, balerinek, baletek z okrągłym lub kwadratowym noskiem i wykończeniem.