Brodziki – dobra podstawa kluczem do funkcjonalnej aranżacji

12 sierpnia 2021 Autor admin Wyłączone

Remontujesz, a może od nowa urządzasz łazienkę? Postanowiłeś, że zamiast wanny postawisz na prysznic? W takim razie koniecznie musisz wyposażyć się w dobrej jakości brodzik, który jest absolutną podstawą do komfortowego użytkowania każdego dnia. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zacznijmy ciekawą przygodę po świecie różnorodnych brodzików.

Dlaczego prysznic z brodzikiem? 

Dlaczego warto postawić na prysznic z komfortowym brodzikiem zamiast wanny? W dzisiejszym świecie  brodziki prysznicowe cieszą się ogromnie dużą popularnością. Wiele osób preferuje szybkie kąpiele w ciągu dnia, niż długie przesiadywanie w wannie. Co więcej, rachunki za wodę z miesiąca na miesiąc drożeją, a nalanie całej wanny wody do umycia generuje kolosalne koszty. Dzięki brodzikowi i kabinie prysznicowej z całą pewnością zaoszczędzimy na zużyciu wody. Dodatkowo, brodzik z prysznicem generuje dużą oszczędność miejsca, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku małych łazienek.

Rodzaje brodzików

Szeroki asortyment brodzików pozwoli na odnalezienie perfekcyjnego brodzika do swojej łazienki. Brodzik doskonale wpasuje się w wielkość i rozkład każdej, nawet najbardziej nietypowej łazienki. Wyróżnić możemy brodziki wykonane z:

– konglomeratu,

– stalowe,

– akrylowe,

– ceramiczne. 

Brodziki występują w różnorodnych kształtach i kolorach, co pozwala na doskonałe uzupełnienie stworzonej aranżacji.

Materiał ma znacznie 

Brodziki akrylowe bądź stalowe to lekka armatura, która pozwoli na prosty, samodzielny montaż. Co więcej, akrylowe brodziki są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu – są bardzo ciepłe i przyjemne w dotyku, co jest wyjątkowo przyjemne podczas korzystania z prysznica. 

Modele brodzików wykonane z konglomeratu są szczególnie odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, konglomerat ma to do siebie, że można z niego odlać dowolnie wybrany kształt. Jeśli szukasz brodzika o nietypowym kształcie, z całą pewnością warto postawić na brodzik z konglomeratu. Ten typ brodzików charakteryzuje wyjątkowo gładka powierzchnia, co wiąże się z łatwym utrzymaniem idealnej czystości. 

Jeśli zaś wybierzesz brodziki ceramiczne, ich największą zaletą jest ogromna wytrzymałość i niezmienna kondycja przez wiele lat użytkowania. Brodziki ceramiczne są jednymi z najcięższych. Są także wyjątkowo odporne na zarysowania.

Jeśli zaś szukasz taniego modelu brodzika, który będzie odporny na wszelkie zarysowania i utrzyma dobrą kondycję na długi czas, postaw na model stalowy brodzika.

Design 

Brodzik prócz swojej funkcjonalności to także ozdoba. Prostokątne i kwadratowe brodziki czy modele posadzkowe, to dobry wybór dla nowoczesnych aranżacji. Jeśli aranżacja jest w stylu klasycznym, najlepiej wybrać modele półokrągłe w białych odcieniach. Na efekt końcowy niebagatelny wpływ ma także wielkość. Małe pomieszczenia wyposaż w modele kwadratowe a duże w brodziki walk -in. 

Jak widać, wybór odpowiedniego brodzika to jedna z najważniejszych kwestii do stworzenia designerskiej i funkcjonalnej przestrzeni. Warto dokonać przemyślanego zakupu. 

https://www.elements-show.pl/lazienka/brodziki